Особливості навчальної практики першокурсників


Опубліковано: 12.10.2017

Каф. ПМОАПВ

Для студентів першого курсу спеціальності «Агроінженерія» наприкінці вересня закінчилась навчальна практика, з якої розпочалось навчання в Уманському НУС.

Поряд із практичною роботою, програма практики включала екскурс на пункти технічного обслуговування автомобілів, а також компанії із продажу та сервісного обслуговування сільськогосподарської техніки м. Умані для загального ознайомлення з асортиментом наявної в регіоні техніки та особливостями професії, що здобувається. Як повідомлялося раніше, студенти уже побували на ТОВ «Торговий дім «Агроальянс», ТОВ «Техноторг» та СТО «VIANOR». Цього разу, незмінно у супроводі свого куратора, доцента кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Юрія Ковальчука, вони відвідали також ТОВ «Ерідон ТЕХ».

ТОВ «Ерідон ТЕХ» пропонує широкий асортимент найбільш популярної новітньої світової техніки, що показала відмінні результати роботи на полях не лише закордонних держав, але й України.

Директор Черкаського представництва ТОВ «Ерідон ТЕХ» Володимир Степанюк провів студентів на торговельний майданчик, де надав повну й вичерпну інформацію про наявні машини й агрегати, детально зупинившись на особливостях їх конструкцій і технологічного процесу. Слід відмітити, що асортимент техніки та її якість вразили одразу і студентів, і викладачів, адже крім широковідомих у нас закордонних марок основних типів с/г агрегатів, Ерідон ТЕХ представляє високоякісну техніку британського, французького, італійського, німецького, бразильського та ін. виробництва, що вирізняються надвисокою якістю матеріалів та особливо продуманою конструкцією робочих органів машин.

Студенти й викладачі побачили тут розкидач мінеральних добрив Tornado виробництва бразильської фірми «Stara», агрегат вертикального грунтообробітку ТУРБО-МАКС, культиватор для передпосівного обробітку грунту Kompaktomat та пневматичну зернову сівалку ME 600 чеської фірми Farmet.

    

Були представлені також культиватори для передпосівного та основного обробітку грунту й пневматичну зернову сівалку Solitair французької фірми LEMKEN; начіпний 4-корпусний оборотний плуг Multi-Master-123, культиватор-глибокорозпушувач DMR з лаповими і дисковими робочими органами, змішувач-кормороздавач Euromix-I французької фірми KUHN; пневматичну 8-рядну сівалку надлишкового тиску PD8070 для просапних культур британської фірми «Greate Plains», а також причіпний Futur-2000 та самохідний MULTIPLE обприскувачі аргентинської фірми METALFOR.

          

Окрім того, оглянули наявні на майданчику трактори серій ARION і AXION фірми CLAAS, кормозбиральний комбайн JAGUAR-850 та нові моделі жаток цієї ж фірми для зернозбиральних комбайнів.

      

Не менш цікаво було почути про переваги та конструктивні особливості телескопічного навантажувача AGRI STAR виробництва італійської фірми DIECI, мобільної вертикальної зерносушарки AGRIMEC також італійського виробництва, призначеної для сушіння зерна багатьох с/г культур; причепа з висувною передньою стінкою ASW-381 для транспортування широкого спектру сипких і твердих матеріалів та гноєрозкидача нового покоління ADS-200 німецького виробника Fliegl.

      

Дехто зі студентів, працюючи в літній період у фермерських господарствах, уже познайомилися з деякими моделями схожої техніки, тому активно запитували у Володимира Петровича про особливості налаштування робочих органів, вибір оптимальних параметрів роботи і т. п. Цікавили їх також питання асортименту сервісних послуг, що тут надаються, та умови прийняття фірмою на роботу.

Володимир Петрович побажав студентам активно включитися в навчання і запросив через рік-два до них на практику. А дивлячись на наявну тут техніку, стає очевидним, що це саме те місце, де потрібно набувати сучасний практичний досвід.    

Даний візит залишив на обличчях студентів неприховане задоволення, тому сподіваємося, це стане вдалим поштовхом для успішного старту у навчанні.

 

Людмила Худік, викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ