Семінар-заняття з дисципліни «Механізація, електрифікація та автоматизація сільськогосподарського виробництва»


Опубліковано: 22.11.2017

20 листопада 2017 р.

 на кафедрі процесів, машин та обладнання АПВ зі студентами 11 к-с групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин було проведено практичне заняття–семінар на тему «Мобільні енергетичні засоби для садівництва».

План заняття передбачав висвітлення студентами технічних характеристик, конструктивних особливостей тракторів для садівництва провідних вітчизняних та світових фірм, можливості агрегатування їх з основними видами сільськогосподарських машин під час виконання технологічних операцій у садах, розсадниках та виноградниках, й основні відмінності цих засобів, порівняно з тракторами для рослинництва.

Кожен зі студентів отримав завдання підготувати матеріал по двох компаніях-виробниках тракторів та подати їх у вигляді презентацій.

Альона Чумаченко представила модельний ряд тракторів для садівництва італійських виробників «GOLDONI» та «LANDINI», Костянтин Кузнецов підготував доповідь про трактори вітчизняних марок «ХТЗ» і «ЮМЗ» та американської фірми «Case IH», Станіслав Мельник розповів про серії садівничих тракторів німецької фірми «FENDT» та японської «KUBOTA», Максим Комаров подав матеріал про техніку «MASSEY FERGUSSON» і «NEW HOLLAND», Василь Рудюк відзначив садівничі трактори фірми «JOHN DEERE» і «BELARUS».

Окрім техніко-економічних показників роботи та особливостей конструкції основних систем тракторів, презентації вміщували інформацію про самі компанії та наявність в асортименті їх продукції іншої техніки для садівництва, а також відео-матеріали агрегатів у роботі.

Доповіді супроводжувалися активним обговоренням, студенти робили один-одному зауваження, ставили запитання та вчилися грамотно й обгрунтовано на них відповідати.

Серед беззаперечних переваг проведення занять у такому форматі основними слід відзначити активність мислення доповідачів, можливість побачити рівень володіння поданим матеріалом та вміння обробляти масу інформації під час його підготовки, що являється, на сьогоднішній день, безцінним навиком молодого фахівця у будь-якій галузі. 

Студентам сподобалось заняття, вони усвідомили, на скільки важливо не лише засвоїти матеріал, а й уміти його подати. Тому вчитися цьому необхідно постійно.  

 

Людмила Худік, викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ